Рання діагностика

Рання діагностика

Знайте свій організм і не ігноруйте жодних змін у ньому. Чим швидше Ви повідомите про свої симптоми лікарю, тим швидше можна буде почати вирішувати проблему.

Тягар захворюваності на рак можливо знизити на одну третину, використовуючи певні заходи профілактики – зміни раціону харчування та фізичної активності, позбуття звичок вживання алкоголю і тютюну, шляхом контролю за професійними шкідливими факторами, за рахунок скорочення часу перебування на сонці та імунізації (наприклад, проти вірусу папіломи людини).

Ще на одну третину можливо знизити тягар раку за рахунок раннього лікування хворих при умові раннього виявлення патології та належного лікування. Раннє виявлення раку надзвичайно важливе, адже чим раніше виявлено хворобу, тим більш ефективним є лікування. Мета ранньої діагностики – виявлення раку на стадії, коли він локалізований.

Невідкладного звернення за медичною допомогою потребують такі елементи ранніх проявів злоякісних новоутворень як припухлості, виразки, стійкі розлади травлення, стійкий кашель, кровотечі з природних отворів тіла. Існують діагностичні методики виявлення деяких форм раку. Так, частоту раннього виявлення раку молочної залози збільшує мамографія, а для діагностики раку шийки матки використовують цитологічні тести. З кожним роком з´являють онкологічниі маркери для виявлення все більшої кількості різновидів раку. Ці лабораторні методи діагностики раку не потребують специфічної підготовки і є доступними.

Деякі найбільш поширені форми раку — рак молочної залози, шийки матки, ободової та прямої кишки мають високі показники ефективності лікування за умови їхнього раннього виявлення і лікування.

Головними методами лікування раку є хірургічне втручання, променева терапія та хіміотерапія. Існують також методи допомоги хворим на рак, які взмозі полегшити біль та вирішити інші проблеми.

Далі описуються найбільш розповсюджені форми раку у чоловіків та жінок, які можна діагностувати на ранньому етапі за допомогою скринінг-тестів або перевірки ознак та симптомів лікарем. Багато які з симптомів можуть спричинятися проблемами, менш серйозними за рак. Зверніться до свого лікаря, щоб бути певним. Якщо раку и не можна запобігти, лікування буде більш успішним, якщо хворобу виявлено на ранній стадії.

The Latest

To Top