Гематурія

Гематурія

У цій маленькій замітці хотілося б нагадати про такий грізний симптом, як «гематурія». Цей термін дослівно перекладається з латинської мови як наявність крові у сечі.

Так трапилося, що одного разу Ви помітили зміну забарвлення сечі. Сеча стала рожевою, червоною, бурою або кольору «м’ясних помиїв»; можливо, у Вашій сечі з’явилися згустки крові і при цьому відсутні болючі відчуття.

Бийте тривогу — Ваше здоров’я і, можливо, навіть Ваше життя безпосередньо залежить від швидкості Вашого звернення до лікаря! Не тягніть час! Не заспокоюйте себе тим, що «саме минеться»! Не відкладайте свій візит до найближчої лікувальної установи!

Поява крові в сечі може спричинятися різними патологічними станами: травмою нирок, сечового міхура або простати; наявністю каменів у сечовивідній системі (сечокам’яна хвороба); різким підвищенням артеріального тиску (гіпертонічний криз); гострими запаленнями нирок або сечовивідної системи; раком нирки, сечоводу, сечового міхура чи простати, специфічним запаленням – наприклад, туберкульозом сечостатевої системи. Однак у всіх перерахованих випадках гематурія супроводжується й іншими симптомами: болем або підвищенням температури тіла. У всіх перерахованих випадках візит до лікаря є обґрунтованим. Однак набагато більше повинна насторожувати так звана «безболісна гематурія». Це той випадок, коли поява крові у сечі (у вигляді згустків або просте забарвлення сечі у червоний колір) не супроводжується неприємними або болючими суб’єктивними відчуттями. При виникненні такої ситуації потрібно негайно звернутися до лікаря!

Гематурія, що не супроводжується суб’єктивними болючими відчуттями або підвищенням температури тіла, вимагає негайного детального обстеження за так званою «онкопрограмою». Досвід показує, що в умовах високоспеціалізованого відділення джерело кровотечі із сечостатевих шляхів установлюється у всіх випадках досить точно і досить швидко. Вчасно виявлена пухлина практично завжди ефективно піддається лікуванню.

Пам’ятайте — чим раніше буде виявлено онкозахворювання, тим сприятливішим буде прогноз результатів лікування!

The Latest

To Top