Мобільні телефони

Мобільні телефони

Масштабне дослідження, профінансоване Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), показало, що надмірне використання мобільних телефонів пов’язане з виникненням чотирьох видів раку.

У ході дослідження, що проводилося протягом десяти років у 13 країнах світу і обійшлося в 20 млн фунтів стерлінгів, з’ясувалося, що любителі розмовляти по мобільному хворіють на рак на 50% частіше. Причому у цих пацієнтів частіше всього розвиваються три види раку мозку і один — слинних залоз.

Вчені стверджують, що сучасні мобільні апарати посилають в голову людини по 217 електромагнітних імпульсів щохвилини. Таку атаку здатний витримати не кожен, тому школярам молодших класів фахівці не рекомендують користуватися мобільними телефонами зовсім, учням середньої школи краще обмінюватися текстовими повідомленнями, ніж дзвонити, а дорослим чоловікам не слід тримати трубки в кишенях штанів, інакше не уникнути проблем з потенцією.

Правила безпечного користування мобільним телефоном

Звичайно, навіть припустити, що мобільні телефони заборонять, було б утопією. Адже вони роблять життя людини комфортним та інформативно насиченим. Батьки завжди можуть зв’язатися зі своїми дітьми, щоб проконтролювати їхнє місцеперебування, бізнесмени швидко розв’язують невідкладні справи, незважаючи на віддаленість відстані їх перебування тощо. Тому питання сьогодні полягає не в тому, щоб позбутися мобільників, а щоб максимально захиститися від їхнього негативного впливу. Ось що радять з цього приводу фізики та медики:

Якщо вам доводиться багато спілкуватися мобільним телефоном, не тримайте його постійно біля вуха. Купіть собі навушники. Це частково зменшить вплив надпотужного випромінювання.

Майте на увазі, що не всі апарати мобільних телефонів мають однакове за силою випромінювання: одні більше, другі — менше. Тому, купуючи телефон, обов’язково попросіть показати копію сертифіката на обрану вами модель, де буде зазначено, що вона відповідає вимогам стандарту FCC. А це означає, що не перевищує і так високі показники випромінювання.

Обираючи оператора зв’язку, віддайте перевагу тому, який має найрозгалуженішу мережу ретрансляторів. Бо що більше телефон напружується в пошуках базової станції, щоб здійснити зв’язок, то більшою стає випромінювана ним доза електромагнітних хвиль.

Не обирайте маленькі моделі мобільних телефонів, вони мають потужніше випромінювання порівняно з більшими.

Багато хто любить розмовляти мобільним у маршрутних таксі та в машинах, щоб розважитися в дорозі. Не варто робити цього. Бо випромінювання мобільного відбивається від металевого корпусу машини, збільшуючи потужність у кілька разів. До речі, окуляри в металевій оправі з цих само міркувань також краще знімати під час розмови.

Набравши потрібний номер, не притискайте відразу телефон до вуха — саме під час з’єднання відбувається найпотужніше випромінювання. Тому стежте за процесом виклику, дивлячись на екран мобільника, і лише після того, як з’єднання відбулося, підносьте його до вуха.

Тримайте телефон не ближче 2 м від ліжка, щоб віддалити себе від випромінюваного ним поля.

Якщо на екрані вашого мобільного кількість «антенок» зменшилася, це означає що ви потрапили в зону слабкої дії сигналу. Таке трапляється в приміщеннях вокзалів, аеропортів, метро, в підвалах. Намагайтеся уникати користування мобільним телефоном у таких умовах, бо інтенсивність його електромагнітного випромінювання збільшується в кілька разів.

Намагайтеся не розмовляти довше трьох хвилин. Між розмовами робіть перерви не менш як на 15 хвилин. Стежте, щоб загальна кількість розмов за добу не перевищувала однієї години.

The Latest

To Top