Обережне поводження з сонцем принесе вам здоров’я і вбереже від онкологічних хвороб!
Наразі можна вважати встановленим зв’язок між розповсюдженням раку шкіри та інтенсивністю і часом впливу сонячних променів. Експерти спеціалізованого органу Міжнародного агентства з вивчення раку віднесли сонячну радіацію до числа безумовно канцерогенних для людини факторів.
Щоб вберегти себе від страшних наслідків ультрафіолетового опромінення, достатньо запам’ятати кілька простих правил:
Приймати сонячні ванни потрібно дозовано та в час до 11 години ранку або після 16 години вечора.
Починати сонячні ванни треба з 5 хвилин, поступово збільшуючи час перебування на сонці.
Поза пляжем намагайтеся захищати шкіру одягом та капелюхами.
Після купання не можна чекати, доки вода на тілі висохне на сонці. Потрібно одразу ж після купання обтертися рушником. Краплі на тілі діють як лінзи, що збільшують опромінення сонцем. А якщо крапля води виявиться на родимці, може спрацювати механізм запуску злоякісного процесу.
Не заклеюйте родимки від сонця, щоб не відбулося термічної конденсації. Найкращий захист – бавовняний, світлий, не трикотажний і нещільний до тіла одяг.
Обов’язковим є використання сонцезахисних кремів. Вони мають різні рівні захисту (SPF): від 45 (для світлої шкіри) до 4 (для смуглявої). Люди із смуглявою шкірою можуть дозволити собі в перші дні відпустки користуватися кремом з фактором 12 або 16, поступово переходячи на індекс 4. Але переставати користуватися сонцезахисним кремом не можна, навіть якщо здається, що шкіра абсолютно пристосувалася до сонця. В перший тиждень відпочинку люди зі світлою шкірою повинні використовувати крем з максимальним рівнем захисту (30 або 40), поступово знижуючи індекс. Але, навіть за умови застосування препаратів, перебування на сонці не повинно перевищувати 1,5 години. Бажано, щоб крем був водозахисним, адже у воді ультрафіолет проникає на глибину до півметра. Необхідно наносити крем за 20 хвилин до виходу на сонце і не забувати намащуватися після купання.
Пам’ятайте, що вода і пісок віддзеркалюють близько 20% ультрафіолетових променів. Навіть якщо ви відпочиваєте під парасолькою в тіні на березі моря, використовуйте сонцезахисні засоби.
Для дітей потрібно використовувати крем з SPF не менше 30, адже їхня шкіра особливо чутлива.
Дітям до 2 років перебування під прямими сонячними променями заборонено.
Носіть сонцезахисні окуляри для попередження ураження очей. Вибирайте окуляри із равномірним затемненням, темними або середньої насиченості лінзами і захистом від UVA і UVB.
Уникайте користування пристроями штучної засмаги. Як і сонце, обладнання для засмаги і «сонячні лампи» виділяють ультрафіолетові промені, які можуть призвести до сонячних опіків, пошкодження шкіри та підвищеного ризику виникнення раку шкіри.
