Шкідливі звичкі

Шкідливі звичкі

Повне відмовлення від паління є оптимальним засобом індивідуальної профілактики рака легенів та багатьох інших форм рака!

На сьогодні в світі щорічно реєструють близько мільйона нових випадків захворювання на рак легенів. Чоловіки хворіють в 6 разів частіше за жінок. Захворюваність почала стрімко зростати починаючи з 60-х років минулого сторіччя, і за прогнозами така тенденція збережеться ще довго, якщо глобальна боротьба з тютюнопалінням не буде суттєво посилена.

В тютюновому димі спектральний аналіз виявив близько 50 канцерогенних речовин, в тому числі бензапірен, радіоактивний ізотоп полонія, 2-нафтіламін, 2-толунзін, нікель. У некурців частота захворювань на рак легенів становить близько 3-4 випадків на 100 тисяч населення. При інтенсивності куріння 0,5 пачки на день вона зростає до 50-51, 1-2 пачки – приблизно до 140, більше 2 пачок на день – перевищує 200. При відмові від куріння ризик захворіти на рак легенів знижується до показників, характерних для некурців, через 10-12 років.

Доведено, що людина, що не палить, але постійно перебуває в прокуреному приміщенні, так само піддається ризику захворювання на рак легенів, як та, що палить. Речовини, що сприяють виникненню раку, знаходяться як у газоподібній, так і у твердій фазах тютюнового диму.

Найбільш небезпечним є поєднання куріння і професійних шкідливих факторів. Ризик захворіти на рак легенів зростає при підвищених концентраціях асбесту в повітрі, роботі на виробництві алюмінію, коксу, чавуну і сталі, у гірничо-видобувній галузі, при контакті з миш’яком, радіоактивними речовинами, кам’яновугільною смолою, нікелем та його сполуками, тальком, при підвищеному рівні радону в приміщеннях. Оскільки впливу радону підлягає більшість людей, необхідно знати шляхи зниження його концентрації і застосовувати їх, а саме — покращення вентиляції в приміщеннях та між етажами, запобігання проникнення газу з підвалів в житло, герметизація підлоги та стін. Звільнення житла від тютюнового диму поряд із засобами зниження концентрації радону слугують загальній меті оздоровлення простору всередині житлових приміщень та зниженню захворюваності на рак легенів.

The Latest

To Top